Vítáme nového člena AČPD, společnost LIKO-S, a.s.

LIKO-S  je česká rodinná firma ze Slavkova u Brna. Od svého založení v roce 1992 stojí pevně na rodinných principech, které se odráží do života celé firmy už po dvě generace. Patří mezi evropské lídry v montovaných systémech pro vnitřní prostory, interiérových příčkách, chytrých zasedačkách a akustických řešeních. Jeden z posledních produktů – chytrá modulární zasedačka LIKO-S OASIS byla v roce 2022 oceněna prestižním designovým oceněním Red Dot Award. Firma také vyniká excelentní zakázkovou kovovýrobou a je průkopníkem v oblasti zeleného stavění: dodává živé fasády a další prvky udržitelné architektury pro komerční i rezidenční projekty.

Společnost získala díky svému inovativnímu přístupu, firemní kultuře a lásce k řemeslu řadu ocenění. V letech 2019, 2020 a 2022 ocenila společnost Deloitte LIKO-S titulem „Nejlépe řízená firma Česka“. Výhru v soutěži Zasedačka roku v kategorii Zdravá kancelář roku si LIKO-S odnesl díky vlastnímu vývojovému centru LIKO-Noe®, experimentální zelené budově, která pracuje s energiemi z přírodních zdrojů. Na stejném principu pak LIKO-S postavil první živou výrobní halu na světě, LIKO-Vo. Za tuto iniciativu získal majitel společnosti Libor Musil ekologickou cenu Josefa Vavrouška.

LIKO-S má momentálně přes 250 zaměstnanců, 5 poboček a exportní zastoupení v desítkách zemí po celém světě. Vize společnosti je jednoduchá – Silná, mezinárodní a inovativní společnost, která je mistrem ve výrobě prémiových stavebních systémů vytvářejících lepší budovy pro lidi a přírodu.

Oceněná zasedací místnost LIKO-S OASIS