AI v designu, 3D tisk ve výrobě a architektura z podhoubí. Konference Design pro business zve do reálného světa inovací

Jak se designuje křišťálové svítidlo pomocí AI a jak výrobu pomocí 3D tisku vyladit až k prestižnímu ocenění Red Dot? Konference, která udává trendy v českém průmyslovém designu, se uskuteční 6.  6.  2024. Představí také inovativní přístupy k udržitelnosti v architektuře a ujasní horké téma využívání AI v souladu s legislativou.

Třetí ročník konference pořádané ve spolupráci Asociace českého průmyslového designu, Design Centra CzechTrade a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze svede dohromady oborové špičky v oblasti designu, inovací, byznysu a práva. Sdílet budou své know-how a inovativní přístupy, které přispívají k jedinečnosti průmyslového produktu a posouvají odvětví do budoucnosti. Do jakých témat pronikneme?

Ondřej Hanák a Tomáš Horáček, experti z advokátní kanceláře eLegal, se podělí o cenné rady, jak využívat AI v marketingu na maximum a zároveň bezpečně v souladu s autorským právem. Na konkrétních příkladech ukáží, jak se vyvarovat porušování autorských práv nebo vyzrazení osobních údajů či citlivých informací.

David Karásek, designér a majitel mmcité, pohovoří o možnostech využití 3D tisku jako technologie pro finální výrobek na příkladu oceněného květináče Typo. Jakožto člen představenstva Asociace českého průmyslového designu představí její činnost a roli v upevňování České republiky na světové mapě průmyslového designu.

Lukáš Uliarczyk, senior produktový designér Preciosa Lighting, představí možnosti využití AI v praxi při designování křišťálových světelných instalací. Prozradí, v jakých případech AI v designérech budí respekt a čím je naopak motivuje ke kreativitě.

Veronika Miškovicová, architektka a mezioborová výzkumnice působící na UMPRUM, přiblíží nové přístupy k udržitelnosti v oblasti designu, kterými se zabývá nově vznikající platforma Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Vlastimil Bartas a Ivan Dlabač představí možnosti využití umělé inteligence při navrhování produktů, které otestovali v rámci Ateliéru průmyslového designu UMPRUM. Společně se studenty objevovali, v čem se liší návrhy designéra od těch, které vytvořila AI.

Shota Tsikoliya představí projekt Myceelab, který se zaměřuje na možnosti využití myceliálních kompozitů jako udržitelného materiálu pro design a architekturu. Projekt reaguje na současnou globální klimatickou a environmentální krizi a vyvíjí stavební materiál na přírodní bázi a zkoumá metody jeho využití pomocí digitálního designu a robotické výroby.

Konference Design pro business

Design pro business je výsledkem úzké spolupráce Design Centra CzechTrade s Asociací českého průmyslového designu a dalšími partnery. Konference přináší pohledy předních odborníků na aktuální témata, která udávají směr českého průmyslového designu, umožňuje profesionálům držet krok s trendy a nabízí unikátní možnost sdílení know-how a navazování kontaktů formou networkingu, který je nedílnou součástí programu konference.

Vše o konferenci včetně možnosti registrace (vstupné je zdarma) naleznete v tomto odkazu.

Asociace českého průmyslového designu

Asociace vznikla se záměrem propagovat design jako nedílnou součást inovace a nástroj konkurenceschopnosti na našem i světovém trhu. Design přináší přidanou hodnotu produktu i značce, tvoří její příběh, odlišuje ji od ostatních a přispívá ke zvyšování povědomí o národním brandu. Asociace je neziskovou společností, která propojuje dialog s majiteli firem, státními a vzdělávacími institucemi a odbornou i širokou veřejností.

Více: www.acpd.cz

  • Tiskovou zprávu, ilustrační fotografie, vizuál akce a další materiály najdete v tomto odkazu.

Kontakt pro média: Karolína Hornová | PR specialist AČPD

karolina.hornova@acpd.cz | 737 877 773