Pracovní svět se neobejde bez českých produktů

Čtyři členové naší Asociace českého průmyslového designu – společnosti LD Seating, EGOE, RIM CZ a Lockers budou mít své expozice na Mezinárodním veletrhu pro moderní pracovní svět ORGATEC 2022 v Kolíně nad Rýnem. Letošní prestižní veletrh s podtitulem New Visions of Work se zaměřuje především na proměny a vize spojené s budoucností pracovního prostředí.  Od 25. do 29. 10. tam naši členové představí své novinky i stálice své produkce.

LD Seating přiveze produkty z dílen uznávaných designérů

Český výrobce sedacího nábytku s více jak třicetiletou tradicí představí na Orgatecu kromě svého aktuálního portfolia produktů také tři novinky, které budou uvedeny na trh v průběhu roku 2023. Estetika, variabilita a podpora zdravého sezení jsou hlavními tématy nových produktů autorsky spojených s významnými jmény světového produktového designu. Jeden z nich na veletrhu osobně představí německý designér Martin Ballendat v prezentaci, která proběhne na stánku LD Seating 26.10. v 16:00.

Jedná se o židli Arcus, která rozšíří nabídku klasických otočných židlí LD Seating a která svým tvaroslovím okamžitě upoutá vaši pozornost. “Výrazný oblouk (“arcus”) této židle byl základním prvkem již od první skici a měl harmonicky přecházet do organicky navrženého síťového rámu,” vysvětluje základní princip designu této židle její autor, Martin Ballendat.

Další z nově uvedených kancelářských židlí je židle FollowMe německého designéra Andrease Kroba. Ten se zaměřil na vývoj nového typu opěradla, které je ještě více flexibilní, pružně reaguje na váš pohyb a dává tak více přirozené podpory zádům.

Dlouholetá spolupráce s rodinou Orlandini přinesla společnosti LD Seating také nový projekt měkkého sezení. Variabilní a modulární, měkký a uklidňující – takový je systém Nido. Slovo “nido” v italštině znamená hnízdo, domov, nebo útočiště a evokuje pocity pohodlí, bezpečí a soukromí. Ve společných prostorách velkých kanceláří je důležité vytvořit právě takové místo, které poskytuje soukromý prostor.

Nido carousel

Na stánku LD Seating bude také k vidění i posezení židle českého designéra Martina Foreta Trivi, která v loňském roce získala ocenění Red Dot Award v kategorii Home and seating furniture. Trivi, vhodná jak do veřejných tak soukromých prostor, je na první pohled jednoduchá s minimalistickým designem. Propracované detaily a zajímavá kombinace dřeva a kovu jí však dávají svébytný charakter a odkazují na dlouholetou tradici výroby a bohaté řemeslné know-how společnosti LD Seating.

Informace k umístění na veletrhu Orgatec: Hall 8.1, Stand C060

LOCKERS ohlásí na Orgatecu svůj vstup na německý trh

Letošní Orgatec s podtitulem New Visions of Work se zaměřuje především na proměny a vize spojené s budoucností pracovního prostředí. Pandemie covidu a digitální transformace akcelerovaly odpoutání práce od pevných míst a časů, ovšem málokterý vystavovatel Orgatecu by o sobě mohl říct, že jeho produkt vznikl v přímé reakci právě na tyto události, jak je tomu v případě LOCKERS.

Spolu s nárůstem flexibilních pracovních míst, rostla také potřeba po funkčních, bezpečných a esteticky příjemných uzamykatelných skříňkách, které dobře zapadnou do interiéru. LOCKERS na tuto potřebu trhu odpověděly systémem typových a atypových úložných skříněk s mnoha možnostmi systémů zamykání – od klasických zámků až po zamykání Smart Lock ovládané mobilním telefonem nebo přístupovou kartou.

Uzamykatelné skříňky Lockers

Není třeba se ovšem omezovat jen na kancelářské interiéry. LOCKERS naleznou své využití i v knihovnách, školách, obchodních centrech, galeriích nebo muzeích. Vždy v čistém, designovém provedení a barevné paletě, která najde společnou řeč s každým interiérem.

Účastí na veletrhu Orgatec ohlašují LOCKERS svůj vstup na německý trh. LOCKERS mají za sebou již řadu zahraničních realizací, nejvýznamnější z nich je kancelářský komplex DSTRCT.Berlin pro inverstora HB Reavis Germany, další lockery ale najdeme i v projektech v Bratislavě nebo ve Splitu.

Informace k umístění na veletrhu Orgatec: Hall 6.1, Stand A034

RIM CZ nově spolupracuje s britským designérem Plattem

Za návrhem expozice RIM CZ na letošním Orgatecu tentokrát stojí ellement architects. Z produktů představí novinky i stálice od  dvorních designérů Kaie Stanii nebo Massima Costaglii. Premiérově na veletrhu představí výsledek nové spolupráce s britským designérem Robinem Plattem. Tou je ergonomická židle SPACE.

Britský designér Robin Platt

Specifikace zadání celého projektu židle SPACE se dá shrnout do zkratky 3E: ergonomie, ekologie, estetika. SPACE splňuje podmínky dle kritérií normy EN 1335 Ax a díky velké nastavitelnosti židle garantuje správnou ergonomii sezení a přizpůsobení židle co nejširšímu okruhu uživatelů bez ohledu na velikost postavy. Židle se bude vyrábět v Evropě a po vizuální stránce SPACE na první pohled zaujme designem opěry, u které si Robin Platt vyhrál s rastrem ve tvaru mřížky.

Další novinkou, kterou RIM CZ představí, je kolekce AGILITY. Při přípravě kolekce RIM CZ spolupracoval s rakouským designérem Kaiem Staniou. Kolekce nabízí produkty, díky kterým je možné i během jednoho dne prostředí lehce a rychle přizpůsobit k práci, relaxaci nebo setkávání. To vše v jedné místnosti se stejným nábytkem, ale pokaždé v jiném rozložení, vhodném pro danou situaci. „Agility kolekce je založena na myšlence rychlé změny kanceláře podle aktuální potřeby – od místa vhodného pro soustředění až po místo vhodné ke komunikaci a spolupráci. Cílem je vytvořit lidem ideální podmínky pro jejich momentální činnost.“ vysvětluje Kai Stania.

Informace k umístění na veletrhu Orgatec: Hall 8.1, Stand A031

Egoé představí sezonu, která nikdy nekončí

Lze získat emoci z pobytu venku, přitom nerezignovat na komfort interiéru? Mít sezonu 365 dní v roce? Odpovědi nabízejí produkty Egoé – modulární systém kostek Leva a outdoorový nábytek z několika kolekcí.

Egoé – otevřený stavebnicový systém Leva

V Kolíně nad Rýnem představí kostky Leva v podobě kuchyně, jídelny a závěsné postele. Expozici doplní ukázky z kolekcí Máj a Barka. K vidění bude i venkovní lampa Laso, která má maximální ochranu před nepřízní počasí. Novinky z produkce Egoé pak zastupuje na kolínském výstavišti celokovový sedací nábytek Hope, který kombinuje funkci židle a houpacího křesla.

Kostky Leva jsou navrženy jako komplexní modulární systém. Vycházejí z jednoduchého kubického tvaru, který umožňuje vzájemné spojování a osazování doplňky. Jsou určeny jak pro použití v privátním prostředí, například na zahradách a terasách, tak i na veřejných plochách. K dispozici jsou i sestavy pro venkovní učebny či kanceláře.

Informace k umístění ne veletrhu Orgatec: Hall 10.2, Stand J-060