Naši členové na Salone del Mobile v Miláně

Několik členů Asociace finišuje přípravy na jednu z největších světových akcí.

Lasvit na přední světelné prezentaci Salone del Mobile: Euroluce 2023 představí premiérově velkoplošnou uměleckou instalaci Cloud od Maxima Velčovského a nové kolekce koncipované s předními designéry jako jsou David Rockwell, Yabu Pushelberg a Campana Brothers. Vystavovat bude v Hale 15 na stánku 212.

Krásu křišťálového osvětlení BOMMA budou moci návštěvníci obdivovat v interiérech od italského Studia Salaris. BOMMA představuje na Euroluce 2023 čtyři nové kolekce a jeden produkt ve speciální edici spolu s novým konceptem stánku na ploše 250 m2. Studio Salaris navrhlo stánek tak, aby svítidla vynikla v kontrastu výrazných barev a zároveň aby návštěvník měl možnost objevit variabilitu použití svítidel v interiéru. Expozice bude umístěná v Hale 13, stánek 211.

Nejnovější kolekci na EUROLUCE 2023 představí i společnost BROKIS. Na výstavní ploše přibližně 300 m2 uvede tři nové kolekce a také přírůstky do kolekcí pro podzim 2022, které nedávno získaly uznání v prestižní soutěži Archiproducts Awards. Celkem se můžete těšit na více než 20 zářivých kolekcí v jedinečném prostoru BROKIS, který letos koncipovalo designérské duo VRTIŠKA & ŽÁK, jehož tvorba je v portfoliu BROKIS zastoupena také úchvatnou kolekcí PLANETS. Expozici najdete v Hale 11, stánek 201.

Úplně novou instalaci představí v Miláně 18. – 23. dubna i Preciosa Lighting. Návštěvníci se s Crystal Beat od Preciosa Lighting ponoří do netušených hlubin tónů a světla. V Hale 9, stánek 210. Objevte ohromující dimenzi plnou zářícího světla a příjemných tónů. Díky kaskádě světel a zvuků zažijete jedinečnou atmosféru, probudíte emoce.

Výrobce venkovního nábytku Todus představí v Miláně novou modulární sedačku Dongo, kterou pro opavskou značku navrhlo belgické Studio Segers. Dongo je venkovní modulární sedačka nabízející nekonečné možnosti uspořádání. Díky této flexibilitě je ideální pro venkovní prostory všech velikostí a tvarů. Sedačka Dongo se skládá z několika modulů, z nichž každý je navržen tak, aby do sebe lehce zapadl. Jednotlivé moduly lze snadno oddělit a znovu uspořádat, což usnadňuje změnu vzhledu venkovních prostorů. Sedačka je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, které jsou navrženy tak, aby odolávaly povětrnostním vlivům. Se svým elegantním rámem z nerezové oceli a pohodlným polstrováním sedačka nabízí dokonalou harmonii pohodlí, designu a nadčasovosti. Pohovka je dodávána s řadou přídavných stolků, které lze integrovat a díky nimž je Dongo všestranným řešením pro každého, kdo si přeje mít krásný a funkční venkovní prostor.
Todus vystavuje v Miláně v partnerství s belgickou firmou Umbrosa, která je výrobcem stínící techniky, jejich společnou instalaci v hale 14, stánku B33.

Na Salone del Mobile vystaví novinky také TON.  Po loňské premiéře se vrací na scénu kolekce sedacího nábytku 822 od studia Claesson Koivisto Rune. Jejich svébytná verze modelu A 811 od Josefa Hoffmanna z roku 1930 má novou variantu. Švédské studio se značkou TON připravilo pro letošní veletrh Salone del Mobile čalouněnou verzi. Rozšíření se dočkala také kolekce P.O.V. německého studia Kaschkasch, a to formou tří variant konferenčních stolků. Do portfolia pak přibilo i lounge křeslo 811 s rákosovým výpletem či čalouněním. Všechny novinky budou k vidění v rámci S.Projectu  v hale 10, stánku D20.